TOP 5 vecí, na ktoré si dať pozor pri zakúpení/prenájme montovanej haly

Väčšina ľudí považuje nízku cenu za jeden z hlavných rozhodovacích faktorov, ktorý slúži pri rozhodnutí o kúpe produktu. V dnešnej dobe, kedy je trh doslova zamorený lacnými produktmi vyrobenými v nedostatočnej kvalite, je však dôležité dať do pomeru cenu a aj kvalitu tovaru. V blízkej budúcnosti sa tak môžeme vyhnúť problémom, prípadne znášaniu negatívnych následkov našich unáhlených rozhodnutí.

Prinášame Vám TOP 5 vecí, na ktoré si je pri zakúpení montovaných skladových hál potrebné dať pozor:

1. Kvalita a pevnosť konštrukcie, snehové zaťaženie

V poveternostných podmienkach Slovenska je práve tento bod zo všetkých najdôležitejší. Sú roky, kedy je počasie príjemné, málo veterné, s nízkym počtom snehových zrážok. V dnešnej dobe klimatických zmien je však nevyhnutné byť pripravený na nárazové sneženie a iné rozmary počasia, ktoré nám naše geografické pásmo prináša. 

Na prvý pohľad „lákavá cena“ hál a stanov od producentov z Poľska a Číny môže vyjsť veľmi draho a nevýhodne. Len za posledných pár rokov sme mohli byť svedkami toho, aké nepríjemné dôsledky zanedbanie tohto dôležitého ukazovateľa môže mať. Lacné materiály, nekvalitné prevedenie montáže a nízka kvalita konštrukcie môžu mať za následok nielen zrútenie haly, ale prinášajú aj negatívnu reputáciu pre celý projekt. 

Ako príklad uvádzame poľskú stanovú halu postavenú na Hrabove pri Ružomberku – po zvýšenom snežení sa zrútila strecha a poškodila vnútorné vybavenie zábavného parku. (viď foto – prepadnutá strecha_poľský dodávateľ).

Z týchto príkladov je zrejmé, že je dôležité tento bod neopomenúť a považovať ho za prioritu pri
rozhodovaní. Ak hľadáte kvalitnú montovanú skladovú halu s pevnou konštrukciou, ideálnym riešením
je hala od Diwix. Naše montované haly sú vysoko kvalitné, certifikované podľa najprísnejších
štandardov kvality. Opierame sa o dlhoročné skúsenosti a know-how našich nemeckých partnerov,
vďaka ktorým poskytujeme vysokú kvalitu, dlhodobé skúsenosti, odbornosť a profesionalitu.

2. Tvorba „kondenzu“

Dôležitou vlastnosťou opláštenia je okrem priepustnosti svetla aj zamedzenie tvorby tzv. kondenzu.
Z vnútornej strany montovanej skladovej haly sa pri zmene teploty vytvára kondenz, ktorý potom steká
a kvapká do vnútorných priestorov (napríklad na uskladnený tovar). Zamedziť tomuto javu sa dá
kvalitnými typmi strešných plachiet, napríklad themo strechami, prípadne dodatočným vnútorným
opláštením. Niektorí dodávatelia „lacných“ typov hál síce uvádzajú, že kondenz sa v ich halách
nevytvára, realita však ukazuje, že len kvalitný a dobre zrealizovaný strešný plášť zamedzí jeho
tvorbe. V spoločnosti Diwix systems & services vieme tento problém riešiť s profesionalitou, máme
dostatok dlhodobých skúseností s montážou a realizáciou riešení, ako tomuto efektu zamedziť.

Poľská Konkurenčná hala/priemyselný stan v Ružomberku – Hrabovo

PREDSTAVA: romantika v podobe zasneženej krajiny, v stane prezentácia ľadových sôch, veľké množstvo spokojných a usmiatych návštevníkov (hlavne detí), ziskovosť projektu... REALITA: zrútená konštrukcia, znehodnotená vnútorná expozícia a poškodená reputácia. Cena nemôže byť jediný ukazovateľ, ktorý pri výbere haly/priemyselného stanu budeme porovnávať a brať ako hlavný rozhodovací prvok.
PREDSTAVA: romantika v podobe zasneženej krajiny, v stane prezentácia ľadových sôch, veľké množstvo spokojných a usmiatych návštevníkov (hlavne detí), ziskovosť projektu...
REALITA: zrútená konštrukcia, znehodnotená vnútorná expozícia a poškodená reputácia. Cena nemôže byť jediný ukazovateľ, ktorý pri výbere haly/priemyselného stanu budeme porovnávať a brať ako hlavný rozhodovací prvok.

3. Voľba strešného opláštenia

Ako sme spomínali vyššie, Slovensko má v rámci snehovej pokrývky bohaté zastúpenie. Práve z tohto dôvodu je dôležité zvoliť si strechu montovanej haly tak, aby v prípade výdatných snehových zrážok sneh schádzal zo strechy bez potreby jeho mechanického zhadzovania. Toto nám najideálnejšie zabezpečí thermo strecha. Jedná sa o typ strechy, v rámci ktorej sú použité tzv. „vankúšové” thermo časti. Agregát do „thermo strechy“ vháňa vzduch, ktorý vytvára akýsi vankúš a tým zabezpečuje, že sa snehová pokrývka na povrchu strechy nedrží a automaticky “zlieza”.

4. Inštalácia dažďových žľabov

Často sa zabúda na inštaláciu dažďových žľabov. Pri daždi tak steká vonkajšia voda z celej strechy bočnými plachtami a pri nesprávnej izolácii preniká do vnútorných častí zastrešeného priestoru. To dokáže pochopiteľne spôsobiť viaceré starosti. Preto je dobré mať na pamäti aj tento parameter. Zamedzíme tak nežiadúcemu vstupu vody do vnútra skladovej haly a predídeme viacerým problémom.

5. Materiál konštrukcie haly

Trhu montovaných skladových hál ponúka viaceré možnosti výberu materiálu konštrukcie. Medzi najbežnejšie patria konštrukcie zo železa a hliníku. Železné haly sú významne náročnejšie na podkladovú dosku, ktorá musí byť v dokonalej rovine, nakoľko materiál zo železnej konštrukcie neumožňuje žiadnu odchýlku pri montáži. Výhodou hliníkových hál je ich „mierna“ poddajnosť, ktorá zaručí, že aj pri nedokonale zrealizovanej podkladovej doske je montáž realizovateľná bez väčších problémov.

Ak hľadáte kvalitnú montovanú skladovú halu s pevnou konštrukciou, spĺňajúcu všetky hore uvedené odporúčania, bude pre Vás ideálnym riešením hala Diwix. Montované a skladové haly od spoločnosti Diwix sú certifikované podľa najprísnejších štandardov kvality a ponúkajú tú najlepšiu voľbu z pohľadu variability, efektívne vynaložených finančných prostriedkov, dizajnu a aj možnej modifikácie do budúcnosti.

Naše skladové haly – prinášajú priestor pre rast Vášho biznisu. Ľahké haly sú vyrobené z robustných hliníkových rámov a môžu byť využívané dočasne alebo trvalo. Výstavba trvá len niekoľko dní a výsledkom je veľká úspora nákladov a času v porovnaní s tradičnými skladmi a budovami.

Náš tím Vám rád pomôže
nájsť optimálne riešenie pre vaše podnikanie.

    TOP 5 vecí, na ktoré si dať pozor pri zakúpení/prenájme montovanej haly